Beskydská perla
Něměcký Špic malý bílý

Herriet Vyzel

Narozena 28.07.2004.

Herry se k nám dostala na začátku roku 2008, když ji v Praze zemřela panička, cely svůj život prožila v panelákovém bytě, nebyla naučená na jiné psy ani na pobyt venku na zahradě. Velmi brzy si na všechno zvykla a po půlroční aklimatizaci jsem ji poprve vzal na výstavu do Polska. Z velkého množství lidí a psů byla velmi vykulená, naštěstí jsme na výstavu přišli hodně brzo a mohli jsme natrénovat chozeni v kruhu a kontakt s jinými psy. Herry se tak ve 4 letech poprvé zúčastnila na výstavě a hned odešla mimo jiné s oceněním Nejlepší fena v plemeni a BOB. Po této první výstavě následovaly desítky dalších výstav u nás i v zahraničí a dosažení titulu Interšampion, šampion Slovenska a Polska šampionem Česka se už bohužel nestane , protože ji vypadly 4 řezáky. Herry odchovala dva vrhy v každém po jednom štěněti. Jako matka byla hodně nezodpovědná a o štěňata se špatně starala. Bylo to asi tim, že poprve měla štěňata ve svých 5 letech a už ji to nebavilo starat se o někoho když je lepší běhat a dovádět na zahradě.

Její výstavní ocenění jsou. 10x CAC, 4x CWC, 3x Nejlepší fena v plemeni, Vítěz Slovenska, nom. na Cruft's, res.CACIB, 7x CACIB, 7x BOB


Klubový šampion, Interšampion, šampion Polska a Slovenska


Rodokmen od Herry

Zde >>>


Něměcký Špic malý bílý

Cilka Beskydská perla

Narozena 8.12.2009.

Druhou fenkou německého špice, která s námi žije je dcera od Herry - Cilka. Od narození to byla velice drobounká fenečka, ale zato takový rarášek. Po matce zdědila krásnou typickou postavu špice a rovněž v povaze má prvky dominance, která se projevuje hlavně při setkání s většími psy, kteří Cilku převyšují váhově i výškově aspoň desetkrát. Takové psy se snaží nekompromisně zadávit. Naštěstí zde velkou roli hraje i pud sebezáchovy a tak je zpovzdáli pouze oštěkává. Když bylo Cilce necelých pět měsíců, při nevinné hře na zahradě barvářka Atina vyhrabala hnízdo myší a špicové si bláhově mysleli, že to je pro ně. Atina to ale brala jako svoji pracně získanou kořist, kterou si bránila a protože váhový rozdíl mezi něma je třicet kilo, málem to dopadlo tragicky. Herry měla oboustraně prokousnutý bok a Cilka zůstala ležet s málem utrženou hlavou. A aby smůly nebylo dost tak se tato událost stala 8. května kdy je státní svátek a všichni veterináři si užívali příjemného jarního dne. Nakonec díky obětavosti paní doktorky Aničky Šimaliakové, která přerušila návštěvu u přátel a přijela do ordinace vše dopadlo nad očekávání dobře. Ani toto blízké setkáni se svou smrtelností Cilku neodradilo od projevů dominance na větší psy. Naštěstí to nikdo z účastníků rozepře nebral jako projev nějaké agresivity a i nadále si spolu hrají nebo spí v jednom pelíšku.

Její výstavní ocenění jsou. 8x CAC, 5x CWC, 2x Nejlepší fena v plemeni, res.CACIB, 5x CACIB, 10x BOB


Klubový vítěz 2011, , Vítěz Slovenska, 2x Národní vítěz
Rodokmen od Cilky

Zde >>>

www.beskydskaperla.cz Miroslav Gora 2011/2012 Beskydska Perla Mail