Beskydská perla
Atma z Javornické Louky

Narozena 31. 5. 2001

Před více jak dvaceti lety mi na jednom lovu v Tatrách učarovali barváři. Nejdříve jsem vážně uvažoval o barváři anglickém-bloodhoundovi, ale když jsem se s nim blíže seznámil a poznal jak neustále slintá rozhodl, jsem se pro barváře hanoverského. Navštěvoval jsem výstavy a různé barvářské akce a hledal typy, které by odpovídaly mým představám. Hledání trvalo skoro deset let, ale stálo za to. Atma z Javornické louky měla úžasného otce,byl to Clif von Jossgrund, import z Německa a při spojení s Unikou z Javornické louky se narodila krásná štěňata. Atina celý svůj život prožívá po boku špiců. Má všechny typy zkoušek které barvář může vykonat. Na Pb v Újezdu u Černé hory nedaleko Brna se stala celkovým vítězem zkoušek. U nás není moc možností pro vykonání individuální hlavní zkoušky, ale ve třech letech jsme zvládli i tuto zkoušku. Třikrát jsme se zúčastnili i mezinárodní soutěže barvářů v Polsku. Na poslední soutěži se Atina stala celkovým vítězem a ziskala pracovní ocenění CACIT. Mimo pracovních aktivit Atina absolvovala i desítky výstav a jejím nejprestižnějším titulem je světový vítěz veteránů z roku 2009.

Její výstavní ocenění jsou. 2x CAJC, 35x CAC, 6x CACA, 7x CWC, 20x CACIB, 4xBOG


Interšampión, Grandšampión Slovenska, Champion Romania Cum Laudae, Šampión Slovenska, České republiky, Polska, Rakouska, Rumunska, Ukrajiny, Veterán šampión Slovenska, Klubový vítěz CZ,SK,PL, Národní vítěz 4x, Vítěz Slovenska, Vítěz výstavy, Bundessieger 3x,


Cena Dr. Duchaje 2004 - Nejlepší jedinec z plemene barvářů. Evropský vítěz 2x, Vítěz střední a východní Evropy Světový vítěz veteránů - BOB Veterán.


Pb, IHB, 3x Mezinárodní soutěž ve vyhledávání zvěře na umělých stopách v Polsku, pracovní oceněni CPC a CACIT


Pracovní certifikát CACIT


Orginál pracovního certifikátu z Belgie


Diplom Vorld Winner - Světový vítěz


www.beskydskaperla.cz ©Miroslav Gora 2011/2012 Beskydska Perla Mail